Vyhledat
  • Sandra

Já a Valentýn

Začnu rovnou asi takovou ostrou větou: Valentýn jsem neměla nikdy ráda. Obzvlášť v pubertě, kdy je člověk sám a jedinou společnost mu dělá zrovna rašící uher, všude okolo se to hemží srdíčky a roztomilými kravinkami (ne, že bych je někdy chtěla) v podobě medvědů a kdo ví, čeho kýčovitého ještě. Eh... nikdy!

Nebudem si ale lhát, každá ženská má ráda, když si na ní její milý/milá vzpomene a něco hezkého daruje, cítí se milovaná a žádaná. Ano, nemusí to být zrovna 14. února, nebo 1. máje... nejlepší jsou stejně spontánní zážitky a tak darování tulipánu "jen tak" je nejkrásnější překvapení. Ovšem na toho Valentýna se to přímo nabízí, že?

Vždycky si ale říkám, jak tenhle svátek krásně vyplňuje mezičasí mezi Vánoci a Velikonoci. Jako kdyby to bylo "Tak co vymyslíme, abychom těm lidem něco prodali... hm.. Valentýn? Jo, super nápad!" No, v podstatě je to super nápad - z marketingového hlediska. Pro všechna květinářství, obchoďáky, e-shopy, prodejny kondomů (existuje něco takovýho?), vinárny, i ubytování a cestovní průmysl, samozřejmě... a taky pro výrobce přáníček :D

Ano, je to tak...

Jak já jsem začínala...? Bylo před Vánocemi 2016 a já měla mini místečko v tehdy se rodícím obchůdku Place Store v Brně na Moravském náměstí (kde jsem do dnes) a po novém roce jsem dumala nad tím, jestli dneska ještě vůbec někdo kupuje přání a hlavně: blíží se Valentýn, má to vůbec cenu? Chtěla jsem na to jít od lesa a nedělat přání přímo: MILUJU TĚ a JSI MŮJ VALENTÝN ... nebo něco podobného. Vymyslela jsem tehdy univerzálnější přáníčka "Jsi skvělá" a "Jsi úžasný" a světe div se - přáníčka se k Valentýnu kupují! :D dobře, přišla jsem pak ještě s jedním "Miluji tě" - i když - přiznám se - bylo mi to trochu proti srsti, přece jen je to takové prvoplánové, ale zas jednoduché, že jo. I toto přání se nadále prodává, ale předchozí dvě jsou na tom o něco lépe a já tímto děkuju všem, kteří si je (a jiná přání) pořizují.

A tak jsem vzala Valentýna na milost :) Možná je to i tím, že už mám i s kým "slavit", ovšem u nás se opravdu neslaví klasicky a se vším všudy... Nic proti tomu, kdo slaví, samozřejmě. Třeba mí rodiče v tom jsou fakt přeborníci... :D Je to krásné, se navzájem obdarovat a vyjádřit si lásku.

Proto v roce 2019 přibyly moje první Poukázky Lásky (jako první verze). Chtěla jsem něco originálního, zábavného, poučného, co třeba párům pomůže spolu trávit víc času, nebo si navzájem pomoct a udělat něco hezkého. A tak vznikl balíček poukazů, které mohou být darovány, nebo obdrženy, jako například "snídaně do postele", "tento týden myju nádobí já" nebo "pojďme ven a vyvenčeme pejska z útulku". Je jasné, že ne vše bude vyhovovat všem, ale poselství poukázek je, doufám jasné, a to to, být na sebe milejší, hodnější, všímat si sebe navzájem, trávit spolu více času a mít se rádi.

Takže nyní u mě najdete jak cca 8 druhů milostných přáníček, tak i Poukázky, vše se dá využít jakýkoli den, ne jen 14. února, a tak by to mělo být :)


Díky za podporu,

Sandra

0 zobrazení

© 2023 by Artist Corner. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now